Pravidla linky

Linka důvěry má dnes zavřeno. Navštivte prosím linku v době, kdy je otevřena.

PRAVIDLA LINKY:

1. Chat SOS centra mohou využívat všichni klienti starší 11 let.

2. Chat SOS centra je anonymní, nemusíte proto sdělovat svoje jméno, ani žádné další údaje.

3. Maximální délka chatu je 90 minut denně. Pakliže přijdete na chat v jednom dnu opakovaně, můžete v chatování pokračovat, ale vždy pouze do navršení 90 minut. Pracovníci SOS centra mají v odůvodněných případech právo na zkrácení délky chatu klienta.

4. Chat SOS centra je dostupný pouze v provozních hodinách. Pokud Váš chat dosáhne konce provozní doby, pracovník Vám tuto skutečnost sdělí a chat povede ke konci (i před dovršením 90 minut chatu).

5. K proběhlému chatu se můžete zpětně vrátit, pokud se znovu přihlásíte pod svojí přezdívkou. Stejně tak můžete proběhlý chat nenávratně smazat. Prohlížení a mazání chatů je možné v sekci „Moje rozhovory“.

6. Z proběhlého chatu dělají pracovníci SOS centra krátký záznam do vlastní databáze. Záznam obsahuje přezdívku klienta a stručný obsah chatu. Pokud klient přijde na chat opakovaně, může se na záznam odkázat, aby nemusel svou situaci znovu vysvětlovat.

7. Pracovník SOS centra může ukončit probíhající chat, pokud:

  • uživatel se 10 minut neozývá a nereaguje na výzvy pracovníka
  • uživatel se i přes opakovaná upozornění chová vůči pracovníkovi agresivně a vulgárně, je intoxikovaný, případně využívá chat k uspokojení sexuálních potřeb.

8. Pakliže vyprší provozní doba chatu, případně přijdete v době mimo provozní dobu, můžete nás kontaktovat telefonicky každý pracovní den od 9 do 20 hodin na čísle 222 514 040 nebo 777 734 173. Případně se nám můžete svěřit prostřednictvím e-mailu na adrese linka.duvery@diakonieskp.cz – odpovídáme do 3 pracovních dnů.

SOS centrum ve spolupráci s E-linka

Created by Netsimple