Logo linky

Linka důvěry je právě teď zavřena. Přijďte prosím v otevírací hodiny.

 

 

Dobrý den,

omlouváme se, v současné době řešíme technické potíže. Během chatu se může stát, že se naše nebo Tvoje věty načtou víckrát, není to ničí chyba. Pomáhá klávesa F5. Pokud by se Ti stalo, že neuvidíš, co Ti odpovídáme, nebo se chat bez předchozí domluvy přeruší, zkus se přihlásit znovu nebo zavolej na naši nonstop bezplatnou telefonní linku: 116 111 nebo na naši e-mailovou poradnu: mailto:pomoc@linkabezpeci.cz. Případně na chaty ostatních organizací, které nalezneš na http://www.elinka.iporadna.cz/

Děkujeme za pochopení

pracovníci chatu Linky bezpečí

  

Chat Linky bezpečí - pro děti a studenty, kteří mají trápení, se kterým si sami nemohou nebo nedokáží poradit.

  • provoz - chat LB je otevřen každý den (od pondělí do neděle) od 15 do 19 hodin, o víkendech a o svátcích navíc od 9 do 13 hodin.
  • věk - vstoupit můžeš tehdy, pokud je Ti méně než 18 let nebo jsi student do 25 let (včetně)
  • přihlášení/registrace – pro vstup je potřeba se zaregistrovat (vytvořit si nick a heslo)
  • délka 1 chatu - v jeden den nejdéle 90 minut 

Co je dobré vědět, než začneš chatovat

Anonymita
Nemusíš sdělovat své jméno a adresu. V případě, že nám sdělíš své jméno, celou adresu a zároveň budeš popisovat závažné situace, jako jsou např. týrání, zneužívání, zanedbávání apod. budeme muset tuto informaci předat dle zákona dalším institucím i bez Tvého souhlasu.

Rychlé skrytí stránky
V případě, že budeš chtít před někým skrýt svůj chat s námi, využij tlačítko "Skrýt stránku". Přesměrujeme tě na stránku seznam.cz. Potom máš asi minutu na to, aby ses k nám vrátil (například tlačítkem zpět). Přibližně po minutě bude chat ukončen, a když v něm budeš chtít pokračovat, musíš se přihlásit znovu.

Historie chatů
Pokud se budeš chtít k některým informacím z chatu vrátit, přihlaš se kdykoliv do svého účtu a na úvodní stránce klikni na "MOJE ROZHOVORY". Tam si můžeš číst proběhlé chaty a nebo je mazat.

Odhlášení z chatu
V případě, že nebudeš na chatu reagovat (nebudeš psát) déle než 10 minut, pracovník Tě odhlásí z místnosti. Pokud budeš potřebovat svou situaci ještě probrat, můžeš znovu napsat, nebo zavolat na bezplatné číslo Linky bezpečí – 116 111, nebo napsat do E-mailové poradny Linky bezpečí pomoc@linkabezpeci.cz, kde na Tvůj e-mail odpovíme do 3 pracovních dnů.

Zpráva z chatu
Z každého kontaktu na Chatu Linky bezpečí se zapisuje krátká zpráva, která obsahuje Tvůj nick, téma problému a stručný obsah chatu, abychom věděli, o čem jsi s námi mluvil(a). Tato zpráva zůstává na Lince bezpečí a nedostane se k ní nikdo nepovolaný.

Tykání/vykání
Pracovník chatu LB všem do 18 let věku tyká a od 18 let vyká. Zjistí-li pracovník dospělost klienta až v průběhu chatu, omluví se za dosavadní tykání a dále již vyká.
Naši pracovníci a pracovnice jsou starší 18 let, proto prosíme o vykání.

Technické potíže

Pokud se Ti pracovník chatu LB přestane ozývat bez rozloučení, mohou za to technické potíže. Řešíme je.

Naše aktuální provozní doba

Pondělí

15:00 - 19:00

Úterý

15:00 - 19:00

Středa

15:00 - 19:00

Čtvrtek

15:00 - 19:00

Pátek

15:00 - 19:00

Sobota

09:00 - 13:00
15:00 - 19:00

Neděle

09:00 - 13:00
15:00 - 19:00

Linka bezpečí ve spolupráci s E-linka

Created by Netsimple