Logo linky

 

Během měsíce září a října rozšiřujeme zkušebně provoz na chatu Linky bezpečí. Nově můžeš již od 19.9. chatovat také v pondělí, ve středu a pátek dopoledne v čase 9-13 h.

Chat Linky bezpečí - pro děti a studenty, kteří mají trápení, se kterým si sami nemohou nebo nedokáží poradit.

  • provoz - chat LB je otevřen každý den (od pondělí do neděle) od 15 do 19 hodin, o víkendech a o svátcích navíc od 9 do 13 hodin. Během září a října v rámci zkušebního provozu také pondělí - středa - pátek od 9 do 13 hodin.
  • věk - vstoupit můžeš tehdy, pokud je Ti méně než 18 let nebo jsi student do 25 let (včetně)
  • přihlášení/registrace – pro vstup je potřeba se zaregistrovat (vytvořit si nick a heslo)
  • délka 1 chatu - v jeden den nejdéle 90 minut 

Co je dobré vědět, než začneš chatovat

Anonymita
Nemusíš sdělovat své jméno a adresu. V případě, že nám sdělíš své jméno, celou adresu a zároveň budeš popisovat závažné situace, jako jsou např. týrání, zneužívání, zanedbávání apod. budeme muset tuto informaci předat dle zákona dalším institucím i bez Tvého souhlasu.

Rychlé skrytí stránky
V případě, že budeš chtít před někým skrýt svůj chat s námi, využij tlačítko "Skrýt stránku". Přesměrujeme tě na stránku seznam.cz. Potom máš asi minutu na to, aby ses k nám vrátil (například tlačítkem zpět). Přibližně po minutě bude chat ukončen, a když v něm budeš chtít pokračovat, musíš se přihlásit znovu.

Historie chatů
Pokud se budeš chtít k některým informacím z chatu vrátit, přihlaš se kdykoliv do svého účtu a na úvodní stránce klikni na "MOJE ROZHOVORY". Tam si můžeš číst proběhlé chaty a nebo je mazat.

Odhlášení z chatu
V případě, že nebudeš na chatu reagovat (nebudeš psát) déle než 10 minut, pracovník Tě odhlásí z místnosti. Pokud budeš potřebovat svou situaci ještě probrat, můžeš znovu napsat, nebo zavolat na bezplatné číslo Linky bezpečí – 116 111, nebo napsat do E-mailové poradny Linky bezpečí pomoc@linkabezpeci.cz, kde na Tvůj e-mail odpovíme do 3 pracovních dnů.

Zpráva z chatu
Z každého kontaktu na Chatu Linky bezpečí se zapisuje krátká zpráva, která obsahuje Tvůj nick, téma problému a stručný obsah chatu, abychom věděli, o čem jsi s námi mluvil(a). Tato zpráva zůstává na Lince bezpečí a nedostane se k ní nikdo nepovolaný.

Tykání/vykání
Pracovník chatu LB všem do 18 let věku tyká a od 18 let vyká. Zjistí-li pracovník dospělost klienta až v průběhu chatu, omluví se za dosavadní tykání a dále již vyká.
Naši pracovníci a pracovnice jsou starší 18 let, proto prosíme o vykání.

Technické potíže

Pokud se Ti pracovník chatu LB přestane ozývat bez rozloučení, mohou za to technické potíže. Řešíme je.

Linka bezpečí ve spolupráci s E-linka

Created by Netsimple