Pravidla

Linka důvěry má dnes zavřeno. Navštivte prosím linku v době, kdy je otevřena.

Pravidla chatu Linky EDA 

1. Linka EDA je určena především rodinám a pečujícím o dítě s postižením, s vážným onemocněním nebo s ohrožením vývoje a všem, kterých se toto téma nějak dotýká. Chatovat s námi mohou dospělí (rodiče, příbuzní, blízcí, odborníci) i děti, které si samy chtějí popovídat o svých potížích, jejich sourozenci, kamarádi, spolužáci….

2. Jsme anonymní, nemusíte sdělovat jméno, příjmení ani žádné další údaje.

3. Pro vstup na chat linky EDA je potřeba se zaregistrovat na
http://www.elinka.iporadna.cz/, doporučujeme uvádět pouze přezdívku, ideálně s číselnou kombinací.

4. Maximální délka chatu je 90 minut (případně kratší čas zbývající do konce chatovacích hodin linky).

5. Po skončení chatu máte možnost chat smazat, v tom případě se k němu v budoucnosti už nemůžete vrátit. Pokud máte zájem se k chatu vracet (a nesmazal/a jste si ho), přihlaste se pod stejnou přezdívkou a můžete si ho v historii chatu kdykoliv vyhledat. Přístup k chatu mají i konzultanti Linky EDA, nemohou ho však mazat.

6. Z každého kontaktu na Chatu linky EDA se zapisuje krátká zpráva, která obsahuje Vaši přezdívku, téma chatu a jeho stručný obsah. Tato zpráva zůstává na Lince EDA a nedostane se k ní nikdo nepovolaný.

7. Pokud se během chatu přestanete ozývat a nemáme o Vás žádnou zprávu, vyčkáme 10 minut, poté hovor ukončíme a odejdeme z místnosti. O všech krocích budete v případě Vaší neaktivity na chatu informováni. 

8. Pokud z chatovací místnosti odejde jako první konzultant Linky EDA, tj. ukončí s Vámi hovor, nemůžete se již daný den do místnosti vrátit. Důvodem ukončení chatu ze strany konzultanta může být Vaše neaktivita na chatu bez předchozího vysvětlení po dobu 10 minut. Dalším důvodem může být nadměrná slovní agresivita klienta, podnapilost či jiná intoxikace nebo využívání chatu Linky EDA k uspokojení sexuálních potřeb apod.

9. Jestliže je Ti méně než 15 let, budeme Ti na chatu linky EDA tykat (pokud s tím budeš souhlasit). Pokud je Vám 15 a více let, budeme Vám vykat.

10. Krizovou intervenci poskytuje klientům vždy konzultant, který má aktuálně službu. Respektujte, prosím, týmovost pracoviště (tj. není stanovený jeden konkrétní pracovník pro klienta). Pokud jste nás již dříve přes chat kontaktovali a chcete-li na tento rozhovor navázat v aktuálním chatu, můžete požádat konzultanta, aby se k Vašim předchozím rozhovorům vrátil pomocí archivu, pokud jste v něm chaty nechali uloženy.

Linka EDA ve spolupráci s E-linka

Created by Netsimple